CEDROB S.A.

 jest największym producentem mięsa w Polsce. Jako lider w produkcji drobiowej, dążąc do poszerzenia działalności oraz stworzenia komplementarnej oferty produktowej objął pakiet większościowy akcji Gobarto S.A. (dawniej Polskiego Koncernu Mięsnego DUDA), dzięki czemu zyskał tytuł wiodącego producenta trzody chlewnej.

 Obecnie w strukturze CEDROB S.A. funkcjonuje kilkadziesiąt samodzielnych podmiotów:
• Fermy reprodukcyjne
• Wylęgarnie piskląt w Pawłowie, w Skarżynku oraz w Mławie,
• Wytwórnie pasz w Gumowie, Raciążu oraz Rypinie
• Fermy w tuczu,
• Zakład Mięsa Drobiowego w Ciechanowie oraz w Ujazdówku koło Ciechanowa
oraz Zakład Drobiarski w Niepołomicach koło Krakowa,
• Zakład Przetwórstwa Mięsnego w Ciechanowie oraz Ciechanowcu,
• Sklepy Firmowe,
• Zakład Handlu Paliwami,
• Zakład Handlu Nawozami.

                   

Siedzibą Spółki jest obecnie nowo otwarty biurowiec w Ujazdówku k/Ciechanowa, gdzie także działają główne zakłady produkcyjne.

To z tych zakładów pochodzi najlepszej jakości mięso drobiowe, a także znakomite wędliny, pasztety oraz dania gotowe, tak wysoko cenione przez naszych Konsumentów. Ofertę handlową uzupełnia zakład w Niepołomicach, specjalizujący się w wytwarzaniu wysokiej jakości produktów eksportowych: min. gęsi. Różnorodność działalności poszczególnych zakładów sprzyja samowystarczalności oraz zachowaniu bezpieczeństwa i wysokiej jakości produkcji.

Początkiem tego obiegu zamkniętego są Wylęgarnie Piskląt w Mławie, Pawłowie oraz Skarżynku. W związku z dynamicznym rozwojem bazy surowcowej w maju 1998 roku Zarząd i Rada nadzorcza Spółki podjęły decyzję o budowie nowoczesnej Wylęgarni w Pawłowie.
W 2007 roku rozpoczęła się modernizacja zakładu, która pozwoliła zwiększyć zdolności produkcyjne o 50%. Obecnie Wylęgarnia Piskląt w Pawłowie należy do największych wylęgarni w Polsce i w Europie
.

Obecna technologia procesów produkcyjnych oparta jest na najnowocześniejszych rozwiązaniach technicznych. Wszystkie wylęgarnie spełniają wymagania systemu zarządzania jakością ISO 9001:2008 i posiadają prawo do handlu wewnątrz Unii Europejskiej oraz na rynkach Wspólnoty Niepodległych Państw.
Pisklęta z zakładów wylęgowych trafiają na fermy hodowców produkujących dla CEDROB i na eksport. Spółka ściśle współpracuje z producentami żywca drobiowego. W 90% fermy brojlera są własnością akcjonariuszy Spółki, co sprawia, że CEDROB posiada stuprocentowe gwarancje dostaw surowca do produkcji.

Hodowcy żywca drobiowego dostarczający surowiec dla Spółki zaopatrują się w pasze wyprodukowane przez CEDROB PASZE w Wytwórni Pasz w Gumowie oraz Raciążu oraz od niedawna wytwórni w Rypinie. To jedne z najnowocześniejszych, w pełni zautomatyzowanych jednostek produkujących pasze w Polsce. Każdy z obiektów wyposażony jest w dwie linie technologiczne do produkcji pasz sypkich i granulowanych, w suszarnie do zboża oraz w laboratorium wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt. W CEDROB PASZE linie produkcyjne wyposażono m.in. w dozowniki i wagi dodatków płynnych oraz w system dozowania płynnych enzymów na schłodzony granulat. Szczególnie ostatnie rozwiązanie pozwala na produkcję pasz granulowanych i kruszonych znacznie lepiej trawionych i przyswajanych przez zwierzęta. Naważanie komponentów sypkich i płynnych podczas produkcji pasz odbywa się wyłącznie automatycznie, a ilość wydozowanych surowców jest na bieżąco rejestrowana w systemie komputerowym. W praktyce oznacza to wyeliminowanie czynnika błędu ludzkiego i możliwość każdorazowego odtworzenia przebiegu procesu naważania poszczególnych składników paszy.

Gotowy produkt może być dowożony do hodowców w formie luz lub w formie workowanej specjalistycznym transportem samochodowym. Wytwórnia Pasz w Gumowie spełnia wymagania systemu zarządzania jakością ISO 9001:2008 oraz wymagania systemu HACCP, które są ciągle nadzorowane i doskonalone.
Własne wylęgarnie, fermy hodowlane objęte stałym nadzorem inspekcji weterynaryjnej oraz nowoczesne wytwórnie pasz zapewniają pełną kontrolę produkcji na wszystkich jej etapach. Obiekty te działają zgodnie z obowiązującymi wymaganiami higieniczno – sanitarnymi stosowanymi na terenie Unii Europejskiej, dzięki czemu posiadają uprawnienia do handlu wewnątrz Wspólnoty. Zakłady produkcyjne wchodzące w skład CEDROB SA wdrożyły system HACCP, standard IFS oraz standard BRC.

Oddzielną historię tworzy CEDROB Handelskontor GmbH. Spółka powstała w Niemczech w 2005 roku. Po wejściu Polski do Unii Europejskiej CEDROB znacząco zwiększył sprzedaż na tamtejszych rynkach. Dzięki Spółce zlokalizowanej w Niemczech prostsza staje się współpraca z sieciami handlowymi oraz innymi odbiorcami.
Nie dziwi fakt, że właściciele CEDROB planują dalszy rozwój firmy na niemieckim rynku. Wyroby CEDROB znane są również za granicą. Firma bardzo dynamicznie rozwija eksport do Unii Europejskiej, Azji i krajów afrykańskich. Sprawna logistyka sprzyja podbijaniu kolejnych rynków zbytu oraz dostarczaniu na czas świeżych produktów.

Wszechstronne możliwości produkcyjne, nowoczesne metody pakowania oraz bogata gama wyrobów zaspakajają gusty najbardziej wymagających Klientów. To z myślą o Nich Spółka produkuje wyroby z wysokiej klasy surowców z dodatkiem przypraw naturalnego pochodzenia. Wytwarzane są wg. starannie sporządzonych receptur. Również dania gotowe zachowały aromat dobrego domowego smaku. Nic dziwnego, że produkty z CEDROB cieszą się uznaniem Konsumentów. Zdrowe wyroby sprzyjają zachowaniu szczupłej sylwetki, są podstawą kuchni tych wszystkich, którym zależy na prawidłowym sposobie odżywiania. Powszechnie wiadomo, że mięso drobiowe sprzyja diecie niskocholesterolowej, lekkostrawnej i niskotłuszczowej. Drób to kulinarny niezbędnik podczas rodzinnych obiadów i grilla w gronie najbliższych przyjaciół, zwłaszcza, że w stałej ofercie znajduje się ponad 90 produktów, we wszystkich grupach asortymentowych. Każdy znajdzie coś dla siebie w przystępnej cenie.

To, kim jesteśmy, najlepiej obrazuje cel, do którego zmierzamy.
Zamierzamy wprowadzać innowacje. Otwieramy się na potrzeby rynku aby z powodzeniem spełniać jego oczekiwania. Priorytetowe jest dla Nas ciągłe podnoszenie jakości produktów wykonywanych specjalistycznym i nowoczesnym sprzętem, który jest systematycznie modernizowany.
Jesteśmy firmą, która wiedzą, praktyką i rzetelną pracą zdobyła miano niezawodnego partnera w biznesie a dzięki uczciwym warunkom pracy i wynagradzania zasługujemy na opinię atrakcyjnego pracodawcy.
Pomimo, iż jesteśmy dużym przedsiębiorstwem gwarantujemy elastyczne podejście do klienta i profesjonalną obsługę. Oferujemy dbałość o najwyższą jakość naszych produktów i usług i stwarzamy naszym kontrahentom możliwość zbudowania trwałych i stabilnych relacji biznesowych.

Jakie wartości są dla nas szczególnie ważne?
Uczciwość wobec klientów i kontrahentów jest dla nas najważniejsza. Zdajemy sobie sprawę, że w dłuższej perspektywie to właśnie ta cecha stanowi naprawdę solidny fundament działalności firmy.
Postęp i zmiany na lepsze to strategiczne elementy rozwoju naszej firmy. Ciągłe wprowadzanie pozytywnych zmian sprawia, że z dnia na dzień stajemy się lepsi i bardziej konkurencyjni.
Na przekór trudnościom towarzyszącym pozyskiwaniu kapitału ludzkiego, priorytetowa jest dla nas realizacja polityki personalnej, nastawiona na współpracę pracodawcy z pracownikami i uzyskanie możliwie największej satysfakcji ze wspólnie wykonywanej pracy.

Wykonanie: Kompan.pl

To Top